logo firmy

Systemy montażu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa podstawowe rodzaje okiennic:

 

  • Same skrzydła okiennic - są to okiennice, które można montować bezpośrednio do muru lub do ramy okna. Okiennice, które są montowane do muru w zależności od rodzaju użytych okuć mogą po zamknięciu przykryć całą wnękę okienną lub schować się we wnęce okiennej tworząc jednolitą płaszczyznę z budynkiem Okiennice, które są montowane do ramy okna w zależności od rodzaju użytych okuć mogą po otwarciu być pod kątem prostym do budynku lub położyć się na ścianie budynku.
  • Skrzydła okiennic montowane w ramie - są to okiennice, które składają się z dwóch części. Pierwszą częścią są skrzydła okiennicy a drugą jest rama ( ościeżnica ) W tym przypadku skrzydła okiennic są zawsze montowane na ramie, natomiast rama jest zawsze montowana na wnęce okiennej. Profil ramy jest w kształcie litery L częściowo wchodzi w głąb wnęki okiennej i częściowo wchodzi na ścianę. Do montażu skrzydeł na ramie używa się zawsze jednego rodzaju okuć, skrzydła okiennicy po otwarciu zawsze leżą na ścianie budynku. Profil, który jest używany do produkcji okiennic w ramie ma specjalną przylgę, która powoduje, że okiennice po zamknięciu są szczelne i tworzą jednolitą płaszczyznę z budynkiem.


W naszej ofercie znajdziecie Państwo, również:

  • Blokady przeciwwiatrowe - mają za zadanie zatrzymać skrzydło okiennicy na ścianie.
  • Automaty do otwierania i zamykania okiennic - dzięki nim bez otwierania okna możemy zamknąć lub otworzyć okiennice w każdym momencie a nawet zatrzymać je w dowolnej pozycji. Automaty mogą być sterowane na pilota lub włącznik na ścianie.
  • Systemy przesuwne - dzięki nim możemy zamontować okiennice na specjalnych szynach, które umożliwiają rozsuwanie i zsuwanie okiennic.

Montaż w Polsce i Europie

Zapewniamy profesjonalny montaż okiennic na terenie całej Europy montaż